Αυτό το θέμα περιέχει 15 απαντήσεις, έχει 6 φωνές, και ανανεώθηκε τελευταία από  georgesp 8 μήνες πριν.

• Συντάκτης
     georgesp 
    Keymaster

Χαιρετώ την κοινότητα.
    Στο συγκεκριμένο θέμα θέλουμε να μας επισημαίνετε τυχόν προβλήματα που διαπιστώνετε με τη λειτουργία της σελίδας και του φόρουμ ή να μας κάνετε προτάσεις για βελτίωση ή αλλαγές. Αναλόγως δυνατοτήτων και διαθέσιμου χρόνου θα κάνουμε το καλύτερο δυνατό για τo phototeam.

0
     Kiriakos G. Kontadakis 
    Συμμετέχων

Ισως να άλλαζε λιιγο η μορφή του οσον αφορά τα χρώματα. Δεν ξερω αν αλλάζει αυτό αλλα το πολύ άσπρο χτυπάει λίγο στο μάτι.

0
     georgesp 
    Keymaster

Κυριάκο σε ευχαριστώ για το feedback. Έχουμε στα υπόψιν λίγο το χρωματικό ακόμα. Παίζει να σκουρύνουμε λιγο το background (γκρι). 🙂

0
     Kiriakos G. Kontadakis 
    Συμμετέχων

Ακριβώς αυτό. Θα έιναι μια χαρά!!

0
     Takis 
    Συμμετέχων

καλημέρα, πως μπορώ να δω όλα τα μέλη?

κάτω αριστερά νομίζω είναι αυτοί που έγραψαν κάτι πρόσφατα, σωστά ?

επίσης πως θα βλέπω ποιοι είναι αυτή την στιγμή μέσα ?

• Αυτή η απάντηση τροποποιήθηκε στις 9 μήνες, 3 εβδομάδες πριν από  Takis.
    0
     georgesp 
    Keymaster

Καλησπέρα Κυριάκο. Νομίζω αυτό το γκριζάκι είναι καλύτερο και πιο ξεκούραστο 🙂

0
     georgesp 
    Keymaster

Καλησπέρα Τάκη.

Σαν μια πρώτη αλλαγή για λίστα μελών έβαλα να δείχνει όλους όσους έχουν γραφτεί μέχρι στιγμής.. Κάτω αριστερά είναι όπως σωστά γράφεις τα μέλη που είχαν πρόσφατη δραστηριότητα.

Λίγο υπομονή από όλους σας για το πρώτο διάστημα. Είμαστε σε συνεχή βελτιστοποίηση μέχρι να ολοκληρωθούν όλα σωστά. Σκεφτείτε το σαν ένα πρώτο δοκιμαστικό στάδιο όπου παίρνω feedback για τις ανάγκες λειτουργίας ή διόρθωσης δυνατοτήτων στην υπάρχουσα πλατφόρμα.

Σας ευχαριστώ για την κατανόηση και να είστε σίγουροι οτι λαμβάνουμε υπόψιν μας όλες τις καταχωρήσεις σας. 🙂

• Αυτή η απάντηση τροποποιήθηκε στις 9 μήνες, 2 εβδομάδες πριν από  georgesp.
    0
     georgesp 
    Keymaster

Έγιναν αρκετές εικαστικές παρεμβάσεις για καθαρότερη ανάγνωση και σαφέστερο διαχωρισμό του περιεχομένου στο forum. Ελπίζω να σας αρέσει και θα ήθελα τη γνώμη σας για το μέγεθος της γραμματοσειράς και τους τίτλους αν είναι εύκολα και ξεκούραστα. 🙂

0
     PetrosD 
    Συμμετέχων

Εγώ δεν το έχω συνηθίσει ακόμα.

Κουμπί “Νέα μηνύματα” υπάρχει κάπου και δεν το βλέπω;

0
     georgesp 
    Keymaster

Καλησπέρα Πέτρο. Το κουμπί νέα μηνύματα θα μπει λίγο αργότερα λόγω τεχνικών δυσκολιών. Προς το παρόν έχεις 2 σημεία για ένδειξη νέας απάντησης.

Μια ετικέτα μπροστά από τη κατηγορία του φορουμ.

Ειδοποίηση πάνω δεξιά από την εικόνα προφίλ σου.

🙂

0
     sef 
    Συμμετέχων

Καλημερα, σαν πρωτη επισυμανση θα ηθελα ακομα ποιο σκουρα ολοκληρη την σελιδα.

Ευχαριστω

0
     georgesp 
    Keymaster

Καλημέρα. Ευχαριστώ για το feedback. Προς το παρόν το χρωματικό θα παραμείνει ως έχει. Αυτό που προσπαθούμε είναι η ενσωμάτωση ενός σταθερού κουμπιού για το νέο περιεχόμενο από την τελευταία σύνδεση ενός μέλους. 🙂

0
     Γεώργιος Ρεκλός 
    Συμμετέχων

Καλημέρα, τυχαία μπήκα μετά από καιρό, να δω αν τελικά δουλεύει η νέα πλατφόρμα και βλέπω με χαρά μου ότι α) δουλεύει και β) κάποιοι γνώριμοι είναι ήδη εδώ. Μακάρι να τα πάει καλύτερα από την προηγούμενη προσπάθεια. Ξέρω ότι έχετε πολλά στο κεφάλι σας αυτή τη στιγμή, αλλά κρατήστε μιά σημείωση για το πιό σκούρο φόντο, είναι κάτι σημαντικό για την ανάδειξη των φωτογραφιών. Οποτε μπορέσετε, φυσικά. Να πω επίσης ότι σίγουρα είμαι μειοψηφία, αλλά με “ενοχλούν” κάπως τα ελληνικά παντού. Πρέπει να κυττάω με προσοχή τί γράφει το κάθε κουμπί ή label.. Αυτά….

0
     georgesp 
    Keymaster

Καλημέρα Γιώργο. Αν όντως τίθεται θέμα για την ανάδειξη των φωτογραφιών θα το κρατήσω ως σημείωση. Είναι πολύ χρήσιμα όσα μας γράφετε στο συγκεκριμένο θέμα και προφανώς θέλουμε να δώσουμε το καλύτερο δυνατό αποτέλεσμα και να βελτιώνουμε συνεχώς το phototeam. Για το θέμα τον ελληνικών και γω είμαι πιο εξοικειωμένος με τη χρήση αγγλικών αλλά δυστυχώς πρέπει να σκεφτούμε και εκείνους που δεν είναι. Κατά καιρούς θα σηκώσουμε διάφορα poll (δημοσκοπήσεις) για τέτοια θέματα και θα δούμε τι θα επικρατήσει.

Καλωσόρισες και πάλι στη νέα προσπάθεια που γίνεται 🙂

0
     georgesp 
    Keymaster

Καλησπέρα σε όλους. Έγιναν κάποιες μικροαλλαγές στο χρωματικό και επίσης προστέθηκαν εικονίδια και επιλογές για τα νέα θέματα και τις νέες απαντήσεις. Το κουμπί για νέο περιεχόμενο θα προστεθεί σύντομα. Κατανοώ οτι η νέα εμφάνιση είναι πολύ διαφορετική από ότι είχατε συνηθίσει στην παλαιά σελίδα και είναι αναμενόμενη η αρχική δυσκολία. Όλα όμως χρειάζονται χρόνο προσαρμογής και συνήθεια. Πολύ σημαντικό είναι να κάνετε τις δοκιμές σας ΠΡΙΝ ξεκινήσετε να γεμίζετε το φορουμ με θέματα στις κατηγορίες. Πάρτε το χρόνο σας στη δημιουργία νέου θέματος. Φτιάξτε ένα σωστό τίτλο, τοποθετήστε σωστά τις επισυναπτόμενες εικόνες και μη φοβάστε να διορθώσετε ή να ζητήσετε τη βοήθειά μου.

Σιγά σιγά θα προσθέτω και οδηγούς κατανόησης των λειτουργιών οπότε σας παρακαλώ να διαβάζετε τα θέματα που ανεβάζω. Μην τα υποτιμάτε για τη βοήθεια που μπορούν να σας δώσουν. Αν ξεκινήσουμε νοικοκυρεμένα και με οργανωμένη γραφή και δομή, θα είναι πιο εύκολο για εσάς όταν το περιεχόμενο θα αρχίσει να γεμίζει πολύ, να βρίσκετε ευκολότερα αυτό που ψάχνετε.

Το τελευταίο που γράφω είναι ιδιαίτερα σημαντικό για να προσέχετε τους τίτλους των θεμάτων που ανοίγετε.

Για παράδειγμα στην ενότητα Δρόμος το θέμα street shot 1, είναι γενικό και δεν δίνει πληροφορίες. Σωστότερος τίτλος θα ήταν το

“Εικόνες από την πρωτεύουσα” ή “Ασπρόμαυρη Αθήνα”

Έτσι μας προϊδεάζει οτι οι λήψεις είναι σε black/white και για την τοποθεσία.

0
Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 1 έως 15 (από 16 συνολικά)

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.

Επικοινωνία

Επικοινωνήστε μαζί μας εύκολα και γρήγορα!

Sending
ή

Συνδεθείτε με τα στοιχεία σας

ή    

Forgot your details?

ή

Create Account